Jak dodać gotowy motyw do slajdu?

W programie PowerPoint tworzyć można rozmaite formy prezentacji, również służące celom naukowym czy szkoleniowym. Każda z takich prezentacji zazwyczaj jest spersonalizowana pod kątem wyglądu.

Istnieje możliwość personalizacji samodzielnej slajdów przez edytowanie czcionek czy wypełnienia tła.

Program PowerPoint oferuje jednak użytkownikowi szeroki zakres gotowych motywów wyglądu, które bardzo prosto można dodać do wszystkich slajdów w danej prezentacji. Motywy różnią się nie tylko względami wizualnymi, ale również ułożeniem pól tekstowych oraz ich ilością.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić gotowy motyw do prezentacji, należy wybrać zakładkę „Projektowanie” (1), a następnie kliknąć na przycisk rozwijający menu (2).

wstawianie-motywu

Otworzy się szerokie okno o nazwie „Wszystkie motywy”. Na samej górze, w menu „W tej prezentacji” (1) znajduje się obecnie wybrany motyw. Jeśli nie został wybrany żaden nowy, to w tym miejscu widnieć będzie, jak na przykładzie, domyślny szablon ustawiony przez program dla wszystkich prezentacji. Kolejne pole o nazwie „Wbudowane motywy” (2) przedstawia wszystkie motywy dostępne w programie; można wybrać spośród nich pasujący motyw, klikając na niego. Jeśli motyw, który chcemy umieścić w prezentacji, był tworzony specjalnie z myślą o niej (tyczy się to głównie gotowych motywów dla firm czy motywów pobranych z oficjalnej strony Microsoft Office), możemy wybrać go za pomocą opcji „Przeglądaj w poszukiwaniu motywów…” (3).

wstawianie-motywu

Po wybraniu opcji przeglądania otworzy się nowe okno dialogowe. Z bocznej szpalty (1) należy wybrać lokalizację pliku, następnie zaznaczyć go (2) oraz kliknąć „Zastosuj” (3).

wstawianie-motywu

Zobacz również:

Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?
Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak edytować osie wykresu?
Jak włączyć linijkę do slajdów w prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady