Jak dodać indywidualny spis treści w dokumencie?

Wstawianie spisu treści pozwala nie tylko na sprawniejsze posługiwanie się całym dokumentem, ale również na szybkie odnalezienie tych treści, które szczególnie nas interesują. Można zindywidualizować spis treści przed jego dodaniem, a jednocześnie mieć pewność, że będzie posiadał wszystkie aktywne funkcje programu.

Rozwiązanie:

Aby dodać indywidualny spis treści do dokumentu, należy wejść w menu „Odwołania”, będące jedną z kart wstążki menu, a następnie kliknąć na opcję „Spis treści”.

spis tresci

Z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Wstaw spis treści”.

spis tresci

W nowo otwartym oknie mamy wiele możliwości edytowania spisu treści, poczynając od formy numeracji, jej występowania bądź braku oraz sposoby zaznaczenia tabulacji między nagłówkiem a cyfrą (1). Prócz tego można również wybierać nowe szablony spisu treści (2), których nie ma w szybkim poglądzie wstawiania spisów treści. Możliwe jest również dokonanie modyfikacji (3), głównie przez zmianę formy czcionki oraz jej wielkości dla całego spisu treści, odgórnie. Po wprowadzeniu zmian należy zatwierdzić je klawiszem „OK”.

spis tresci

Zobacz również:

Jak zmienić tekst na tabelę?
Jak konwertować listę w tabelę?
Jak wstawić odsyłacz do obiektu w dokumencie Word?
Jak stworzyć zaproszenia na ślub w Wordzie?
Jak ustawić wcięcie dla akapitu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady