Jak dodać komentarz w Excelu?

Problem:
Jak dodać komentarz w Excelu?
 
Arkusze Excela są także przystosowane do współpracy kilku użytkowników. Jedną z możliwości jest dodawanie komentarzy. W ten sposób osoby pracujące z tym samym plikiem mogą wymieniać się uwagami, bez konieczności opisowego wskazywania, której komórki one dotyczą.
 
Rozwiązanie:
Aby przekazać uwagi dotyczące treści arkusza Excel dodamy komentarz. Zademonstrujemy to  na przykładzie pliku zawierającego dane statystyczne.
 
Zaznaczamy komórkę, którą chcemy skomentować. Następnie przechodzimy na kartę Recenzja. W sekcji Komentarze wybieramy formant Nowy komentarz.
 
Pojawia się okienko z wpisaną nazwą użytkownika (taka sama jak nazwa podana przy instalacji oprogramowania), gdzie możemy podać swoje uwagi. W tym wypadku komentarz brzmi: „jakie jednostki??”.
 
 
Gdy przechodzimy do edycji innej komórki komentarz automatycznie się ukrywa. Jest widoczny tylko w postaci małego czerwonego  trójkącika w prawym górnym rogu komórki.
 
 
Aby zobaczyć cały komentarz trzeba ponownie zaznaczyć tę komórkę. Pokazywanie i ukrywanie dymka z komentarzem jest realizowane za pomocą formantu Pokaż/ukryj komentarz.
 
Jednak opcja ta jest aktywna dopiero po zaznaczeniu komórki z komentarzem. 

Zobacz również:

Jak zobaczyć formuły zawarte w arkuszu?
Co zrobić, gdy tekst nie mieści się w komórce (zawijanie tekstu)?
Jak wstawić obrazek Clipart?
Przekształcanie liczb na procenty
Jak importować dane z bazy programu Access?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady