Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?

Program PowerPoint najczęściej służy do wykonywania rozmaitych prezentacji, przedstawianych potem przed gronem odbiorców.

Ze względu na szerokie zastosowanie programu, czasami koniecznie czy wskazane jest dodanie do prezentacji ścieżki dźwiękowej, muzyki czy efektów audio.

Odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa może nie tylko wzbogacić prezentację, ale również podkreślić jej kluczowe momenty albo sprawić, że będzie przyjemniej ją oglądać. 

Program PowerPoint umożliwia dodawanie do slajdu muzyki z Clipart.

Rozwiązanie:

 

W programie PowerPoint należy wybrać zakładkę „Wstawianie, a następnie, za pomocą strzałki pod przyciskiem „Dźwięk”, rozwinąć menu.

wstawianie-muzyki

Z menu należy wybrać „Obiekt ClipArt – audio…”.

wstawianie-muzyki

Po wybraniu tej opcji otworzy się boczna szpalta „Clipart.  W pole „Wyszukaj” można wpisać hasło, według którego ma plik ma być wyszukany; następnie należy kliknąć „Przejdź” (1). W rozwijanym menu można wybrać „Wybrane typy plików multimedialnych” (2). Następnie należy konkretną ścieżkę dźwiękową, który chcemy wstawić (3), i kliknąć na nią dwukrotnie.

wstawianie-muzyki

Po krótkiej chwili plik muzyczny zostaje dodany do  prezentacji. Na slajdzie pojawi się ikonka (1), którą można dowolnie edytować – zmniejszyć i przesunąć np. w kąt slajdu. Głośność muzyki  (2) można wybrać przez kliknięcie na ikonkę głośnika na pasku opcji dodanej ścieżki.

wstawianie-muzyki

 

 

Zobacz również:

Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak ustawić gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak usunąć nieużywane języki?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?
Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady