Jak dodać muzykę z pliku?

Program PowerPoint najczęściej służy do wykonywania rozmaitych prezentacji, przedstawianych potem przed gronem odbiorców.

Ze względu na szerokie zastosowanie programu, czasami koniecznie czy wskazane jest dodanie do prezentacji ścieżki dźwiękowej, muzyki czy efektów audio.

Odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa może nie tylko wzbogacić prezentację, ale również podkreślić jej kluczowe momenty albo sprawić, że będzie przyjemniej ją oglądać.

Najczęściej do prezentacji chcemy dodać własną muzykę z pliku pochodzącego z naszego komputera.

Rozwiązanie:

 

W programie PowerPoint należy wybrać zakładkę „Wstawianie, a następnie, za pomocą strzałki pod przyciskiem „Dźwięk”, rozwinąć menu. 

wstawianie-muzyki

Z menu należy wybrać „Dźwięk z pliku”.

wstawianie-muzyki

Po wybraniu tej opcji otworzy się osobne okno, które pozwoli wybrać odpowiedni plik muzyczny do prezentacji. A bocznej szpalty należy wybrać lokalizację pliku (1), następnie kliknąć wybrany plik muzyczny (2) oraz zatwierdzić wybór przyciskiem „Wstaw” (3).

wstawianie-muzyki

Po kilku chwilach, zależnie od wielkości pliku, zostanie on dodany do slajdu. Na slajdzie pojawi się ikonka (1), którą można dowolnie edytować – zmniejszyć i przesunąć np. w kąt slajdu. Głośność muzyki (2) można wybrać przez kliknięcie na ikonkę głośnika na pasku opcji dodanej ścieżki.

wstawianie-muzyki

Warto dodać, że w przypadku takiej formy dodania muzyki, będzie ona odtwarzana wyłącznie wówczas, gdy prezentacja będzie puszczana na tym samym komputerze, na którym została dodana ścieżka dźwiękowa.

Zobacz również:

Jak przygotować prezentację?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?
Jak ustawić przejście slajdu po określonym czasie?
Jak zmienić orientację slajdów?
Dodawanie przejść

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady