Jak dodać tekst obok grafiki?

Od pierwszych chwil obcowania z programem Word pojawiał się w umysłach wielu użytkowników jasny problem umieszczania grafiki obok tekstu. Choć może to być faktycznie frustrujące, to jednak jest prosty sposób na ułatwienie wszystkich zabiegów i szybkie umieszczenie tekstu tuż obok jakiejkolwiek dodanej grafiki.

Rozwiązanie:

 

Po dodaniu grafiki do tekstu kursor prawdopodobnie ustawi się w jej dolnym prawym rogu, umożliwiając pisanie jedynie od ostatniej linijki na wysokości tekstu.

sasiadujaco

Aby zmienić to ustawienie kursora, należy kliknąć na dodaną grafikę, a następnie na wstążce wybrać menu, które się pojawiło – „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”. Następnie należy wybrać przycisk „Położenie”.

sasiadujaco

Po wybraniu przycisku pojawi się rozwijane menu, w którym w grupie opcji „Z zawijaniem tekstu” musimy wybrać położenie obrazka względem tekstu.

sasiadujaco

Po dokonaniu wyboru tekst będzie wyświetlał się w takim układzie, który wybraliśmy.

Zobacz również:

Zapisywanie nowej listy adresatów
Jak zrobić ciekawą listę wypunktowania?
Jak wstawić obiekt WordArt?
Jak konwertować listę w tabelę?
Edytowanie treści graficznych

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady