Jak dodać zaufanego wydawcę?

Gdy dostajemy pliki z zewnętrznych lokalizacji, niejednokrotnie program żąda potwierdzenia, że na pewno chcemy je otworzyć – ostrzegając przy tym o ewentualnym niebezpieczeństwie. W przypadku, gdy często otrzymujemy pliki z jednego źródła, można dodać to źródło do zaufanych wydawców.

Rozwiązanie:

Cały proces przebiega podobnie dla wszystkich programów w pakiecie, lecz zostanie pokazany na przykładzie programu Microsoft Word.

Aby dodać zaufanego wydawcę, należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać przycisk „Opcje”.

wydawca

Pojawi się nowe okno dialogowe. Po lewej stronie należy wybrać zakładkę „Centrum zaufania”. Następnie w oknie należy kliknąć w opcję „Ustawienia Centrum zaufania”.

wydawca

W nowym oknie należy wybrać po lewej stronie opcję „Zaufani wydawcy”. Na liście należy kliknąć danego wydawcę, a następnie przycisk „OK”.

wydawca

Zaufany wydawca zostaje dodany.

Zobacz również:

Jak policzyć ilość komórek o tej samej wartości?
Jak usunąć przecinek na końcu tekstu komórki?
Jak wyłączyć linie siatki w arkuszu?
Co zrobić, aby zawsze widzieć nagłówki kolumn?
Jak ustawić format komórek dla walut?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady