Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?

Problem:
Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?
 
Komentarze to dobry sposób na poprawianie cudzej pracy bez konieczności jej drukowania. Komentarze dodawane w Wordzie pojawiają się na marginesie, mają wyraźny odnośnik do słowa (nie tylko) w treści, do którego się odnoszą i różowe tło (nie zawsze). Takie uwagi są nie tylko dobrze widoczne, ale także łatwe do usunięcia po dokonaniu poprawki. 
 
Rozwiązanie:
Aby dodać komentarz zaznaczamy słowo lub fragment tekstu, który chcemy skomentować. Przechodzimy na kartę Recenzja, wybieramy sekcję Komentarze, a następnie klikamy na formant Komentarz.

W tym momencie całe zaznaczenie (słowo lub fragment) podświetla się na różowo (w naszym przykładzie).
 
Na marginesie pojawia się odnośnik do tekstu. Jest on odpowiednio oznaczony (system sczytuje dane z Office) S1, S2 itd. Tutaj też możemy wpisać treść naszego komentarza.
 
 
Jeśli zmienimy zdanie taki komentarz można usunąć. Zaznaczamy go ustawiając kursor w obrębie podświetlonego na różowo tekstu bądź na sam komentarz na marginesie. W sekcji Komentarze klikamy formant Usuń. Z listy opcji wybieramy Usuń komentarz (możliwe jest także usunięcie wszystkich komentarzy).
 
 
Inną opcją przydatną w poprawianiu dokumentów jest Śledzenie zmian, ale o tym innym razem!

Zobacz również:

Jak wstawić pole tekstowe?
Jak znaleźć w dokumencie słowo i zamienić je na inne?
Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?
Jak regulować wcięcie akapitu?
Jak zastosować efekty tekstowe w dokumencie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady