Jak dokonać korekty zdjęć w albumie fotograficznym?

Prezentacje programu PowerPoint tworzone są w najróżniejszych celach, często również rozrywkowych czy estetycznych.

Jeśli w prezentacji mają być zawarte przede wszystkim zdjęcia, dobrze jest utworzyć ją jako album fotograficzny. Wszystkie zdjęcia w albumie można potem dowolnie edytować, zgodnie ze wskazaniami czy prywatnymi preferencjami.

Jedną z opcji jest korekta wstawionego obrazu, pozwalająca zmienić jego wyostrzenie, jasność oraz kontrast w programie, bez używania dodatkowego oprogramowania do edycji zdjęć.

Rozwiązanie:

Aby dokonać korekty obrazu, należy kliknąć na obraz w albumie fotograficznym, następnie wybrać zakładkę „Formatowanie”, a tam kliknąć na rozwijane menu „Korekty”.

korekta-obrazu

Po kliknięciu menu ulegnie rozwinięciu i będzie można dokonać szybkiego wyboru spośród dostępnych opcji korekty. Wszystkie dostępne tutaj opcje posiadają mini-podgląd. Jeśli korekta ma być bardziej zaawansowana, należy wybrać przycisk „Opcje korekty obrazu”.

korekta-obrazu

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym będzie można wybrać indywidualne preferencje opcji wyostrzania i zmiękczania (1) obrazu, a także jego jasności i kontrastu (2).

korekta-obrazu

Zobacz również:

Jak uruchomić program w prezentacji?
Jak zmienić układ klawiatury dla pakietu Office w Windows 7?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak sprawdzić zgodność pliku podczas zapisywania w starszej wersji?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady