Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?

Program PowerPoint jest wszechstronnym programem oferującym szereg wygodnych w korzystaniu funkcji, służących do zbudowania ostatecznej formy prezentacji.

Aby prezentacja dobrze wyglądała pod kątem estetycznym, ale również sprawdzała się w trakcie odtwarzania przed grupą docelową, musi mieć ustawione konkretne przejścia slajdów. Większość z nich da się wybrać w grupie gotowych efektów przejścia.

Czasem jednak może zajść potrzeba edytowania również gotowych efektów przejścia slajdu. Na szczęście, program umożliwia wybranie opcji danego, zapisanego w prezentacji efektu przejścia.

Rozwiązanie:

 

Aby edytować gotowe efekty przejścia slajdu, należy wejść w zakładkę „Przejścia”, a następnie kliknąć na przycisk „Opcje efektu”.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Po kliknięciu rozwinie się menu, które pozwoli edytować nam opcje wizualne tego konkretnego, wybranego efektu.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Warto dodać, że każdy z efektów ma inną liczbę oraz charakterystykę dostępnych opcji. Poniżej opcje dla innego efektu przejścia slajdu.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Zobacz również:

Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak ustawić kierunek tekstu w slajdach?
Jak wstawić gotowy układ slajdu?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak porównać dwie prezentacje w trybie recenzji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady