Jak edytować grafiki SmartArt?

Grafiki SmartArt to bardzo przydatne narzędzie, pozwalające zmieniać nudnie wyglądający tekst na ciekawe formy graficzne. Dodatkowo, grafiki SmartArt mają również niestandardowy sposób edycji elementów – warto wiedzieć, jak je edytować z największą korzyścią dla prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby dokonać najprostszej edycji grafiki SmartArt, wystarczy na nią kliknąć. Pokażą się wówczas różne pola, której pozwalają na dostęp do edycji na różnym poziomie. Najpierw edycja tekstu (1) – można wpisać dowolny tekst i go zmienić. Następnie edycja pola tekstowego (2) – można je zmniejszyć, rozciągnąć. Kolejna jest edycja całego pola grafiki SmartArt (3), która pozwala na zmianę wielkości największego pola oznaczonego grubą ramką. Ostatnia jest zmiana poziomu położenia obiektu (4), wykonywana za pomocą zielonego przycisku pozwalającego obrócić obiekt pod dowolnym kątem.

edytowanie smartart

Dodatkowe edytowanie jest dostępne w menu „Narzędzia grafiki SmartArt” i dalej w zakładce „Formatowanie”. Jest to możliwość zmiany wyglądu kształtu, w który wpisany jest dany tekst. Dodatkowo, obiekt można również zwiększyć albo zmniejszyć.

edytowanie smartart

 

 

 

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt clipart – wideo w slajdzie?
Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?
Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?
Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady