Jak edytować motyw tła slajdu?

Program PowerPoint udostępnia wszystkim użytkownikom gamę wbudowanych motywów, które można wybrać dla wszystkich slajdów w danej prezentacji.

Oczywiście, wszystkie te motywy można również w dowolny sposób edytować. Istnieje możliwość zmiany takich wartości, jak kolory, efekty wizualne obowiązujące dla tła i obrazów w całej prezentacji, czy czcionki stosowane w polach tekstowych.

Personalizacja motywu w taki sposób daje możliwość bazowania na co najmniej kilkuset propozycjach gotowych motywów, różniących się kolorami, czcionkami czy szczegółami wyglądu np. tła w danym motywie.

Rozwiązanie:

Aby edytować bieżący motyw slajdów w prezentacji, należy wejść w zakładkę „Projektowanie”, a następnie wybrać jedną z trzech wartości znajdujących się koło pola wyboru motywów: Kolor”, „Czcionkę” albo „Efekty”.

edytowanie-motywu

Po kliknięciu na każdą z opcji pojawi się rozwijane okno dialogowe. Pierwsze z okien (1) pozwala na edytowanie motywu według zestawów gotowych palet kolorów, innych dla każdego motywu. Drugie okno (2) daje możliwość edytowania czcionek, które będą wpisywane w pola tekstowe całej prezentacji. Trzecie okno (3) to edycja efektów wizualnych, czyli wyglądu linii oraz wypełnień widocznych w ramach danego motywu na wszystkich slajdach prezentacji.

edytowanie-motywu

Zobacz również:

Jak włączyć pokaz slajdów?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?
Jak wstawić wykres do slajdu?
Jak ustawić kierunek tekstu w slajdach?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady