Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?

PowerPoint umożliwia użytkownikowi dodawanie do slajdów rozmaitych elementów, które są wbudowane w funkcje i opcje programu. Jednym z takich elementów są gotowe kształty, przydatne przy tworzeniu prezentacji z prostymi grafikami, podkreślającymi treść przekazu.

Używanie gotowych kształtów byłoby jednak bezcelowe, gdyby nie były one możliwe do edytowania. Obecnie program pozwala na dogłębną edycję wszystkich dodanych do slajdów kształtów, co pozwala na dostosowanie ich wielkości, wyglądu czy funkcji do tego, jakie zadanie spełniają w całej prezentacji.

Rozwiązanie:

Aby włączyć możliwość formatowania kształtów, po wstawieniu kształtu do slajdu należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie z rozwijanego menu wybrać opcję „Formatuj kształt”.

formatowanie ksztalów

Zobacz również:

Dodawanie i formatowanie treści w prezentacji
Jak ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?
Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak porównać dwie prezentacje w trybie recenzji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady