Jak napisać tytuł tekstu wielkimi literami?

Choć zadanie wydaje się być proste, to jednak, jak wskazuje doświadczenie, powoduje wiele problemów u użytkowników programu Word. Wielkie litery przydają się jako tytuły książek, prac naukowych czy artykułów, w których tworzona jest strona tytułowa i musi być ona dodatkowo wyróżniona i zaznaczona. Oto kilka sposobów, jak szybko sobie z tym problemem poradzić.

Rozwiązanie:

Na początek warto wiedzieć, że są trzy sposoby rozwiązania tego problemu. Pierwszy z nich to użycie na klawiaturze komputera klawisza CAPS LOCK – to rozwiązanie jednak nie satysfakcjonuje osób, które chciałyby wyróżnić w rozmiarze tekstu pierwsze litery i wszelkie nazwy własne, a także resztę liter nieco mniejsza czcionką.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest wejście w menu „Narzędzia główne”, wybranie zakładki „Czcionka” i otwarcie okna dialogowego.

kapitaliki

Otworzy się okno „Czcionka”, w którym należy zaznaczyć pole wyboru przy opcji „Kapitaliki”, a następnie potwierdzić wybór klawiszem „OK”.

kapitaliki

Podobny efekt uzyskamy, jeśli wejdziemy w menu „Narzędzia główne” i otworzymy okno dialogowe zakładki „Style”.

kapitaliki

Obok naszej wirtualnej kartki papieru otworzy się okno, w którym pokażą się pozostałe style. Należy wybrać z listy styl „Tytuł książki”, aby tekst został napisany kapitalikami. Co wygodne, styl ten można wciągnąć na listę pokazywanych stylów, dzięki czemu zawsze mamy go pod ręką.

kapitaliki

Zobacz również:

Gdzie znajdują się szablony dokumentu?
Jak dodawać efekty artystyczne do obrazów?
Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?
Jak zaznaczyć całą treść dokumentu?
Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady