Jak odkryć arkusz, kolumnę lub wiersz?

Problem:
Jak odkryć arkusz, kolumnę lub wiersz?

Ukrywanie danych to dobra metoda na poprawienie komfortu pracy z programem. Ma ona tę zaletę, że schowane dane są nadal zapamiętywane i możemy odwoływać się do nich w formułach oraz je odkryć, kiedy będą nam potrzebne.

Rozwiązanie:


W tej poradzie pokażemy, co zrobić, aby odkryć wiersze, kolumny lub arkusze, które zostały wcześniej ukryte.

1. Odkrywanie wierszy
Zaznaczamy wiersz poprzedzający i następujący ukryte wiersze (klikamy na numery wierszy przytrzymując klawisz Ctrl). Brakujące wiersze to numery 4 do 14.

Następnie z karty Narzędzia główne, z sekcji Komórki, wybieramy formant Format. Z listy opcji wybieramy Ukryj i odkryj, a następnie klikamy Odkryj wiersze.

2. Odkrywanie kolumn
Zaznaczamy kolumnę poprzedzającą i następującą ukryte kolumny (klikamy na literowe oznaczenia kolumn przytrzymując klawisz Ctrl). Patrząc na oznaczenia kolumn łatwo zauważymy, które zostały ukryte (brakuje liter C,D,E,F,G).

Następnie z karty Narzędzia główne, z sekcji Komórki, wybieramy formant Format.
Z listy opcji wybieramy Ukryj i odkryj, a następnie klikamy Odkryj kolumny.


 

3. Odkrywanie arkuszy
Odkrywanie arkuszy przebiega trochę inaczej niż poprzednie „odkrywania” :] Nie trzeba niczego zaznaczać, od razu przechodzimy do formantu Format. Z karty Narzędzia główne, z sekcji Komórki, wybieramy formant Format.

Z listy opcji wybieramy Ukryj i odkryj, a następnie klikamy Odkryj arkusz.

Pojawia się okno dialogowe Odkrywanie. W polu edycji możemy zaznaczyć arkusz, który chcemy odkryć. U nas dostępny jest tylko jeden Arkusz3, a więc zaznaczamy go. Klikamy OK.

W tym momencie zakładka Arkusz3 staje się widoczna na pasku zakładek arkuszy. 

Zobacz również:

Jak zmienić układ wykresu (dodawanie legendy i etykiety danych)?
Jak obliczyć datę zakończenia spłaty kredytu?
Jak ustawić format komórek dla obliczeń księgowych?
Jak obliczyć pierwiastek kwadratowy?
Jak dodać słupki błędu na wykresie przestawnym?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady