Jak odszukać synonimy do słów w prezentacji?

Program PowerPoint posiada szerokie w zastosowaniu narzędzia pozwalające na wszechstronne przygotowanie prezentacji.

Narzędzia ta są użyteczne przede wszystkim w kwestiach graficznego zbudowania prezentacji. Niemniej jednak ważny jest w większości prezentacji – zwłaszcza naukowych czy tworzonych w celach zawodowych i szkoleniowych – tekst.

Tekst powinien być przygotowany odpowiednio do poziomu odbiorców, a także powinien być poprawny językowo. Aby było to zrealizowane, niekiedy potrzebne jest użycie synonimów. Osobom, które mają problem z ich znalezieniem, program przychodzi z pomocą.

Rozwiązanie:

 

Aby znaleźć synonimy do konkretnych słów, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie wybrać opcję „Poszukaj”.

synonimy-do-slow

Otworzy się nowe, boczne okno dialogowe. W polu (1) wpisujemy wyraz, dla którego szukamy synonimów. W rozwijanym menu (2) wybieramy zasoby, w których chcemy szukać – tezaurusy wbudowane w program, w różnych językach, a także wyszukiwanie w internecie. Po wybraniu odpowiedniej opcji klikamy zieloną strzałkę (1). W polu poniżej (3) pokażą się wszystkie dostępne opcje.

synonimy-do-slow

Zobacz również:

Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?
Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak rozciągnąć slajd do rozmiaru papieru podczas wydruku?
Jak wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady