Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?

Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?

Niekiedy zdarza się sytuacja, gdy dokument przez nas tworzony jest bardzo rozległy. Wówczas utrudniona jest możliwość pracowania na nim, jeśli musimy pisany fragment tekstu porównywać z poprzednim, czy uzupełniać dane według tych zawartych już w dokumencie.

Wówczas z pomocą przychodzą nam funkcje programu Word, które w prosty sposób ułatwiają możliwość pracy na dwóch częściach jednego dokumentu, bez konieczności otwierania dwóch okien.

Rozwiązanie:

Aby móc włączyć możliwość pracy na dwóch częściach dokumentu jednocześnie, należy wejść w zakładkę Widok, a następnie wybrać opcję „Podziel”.

jednocześnie

Wówczas pokaże się ruchoma linia powiązana z kursorem, która pozwala na ustawienie podziału ekranu w konkretnym miejscu.

jednoczesnie

Po ustawieniu linii każda z części ekranu jest przesuwana indywidualnie, dzięki czemu możemy nie tylko pracować na kilku fragmentach dokumentu jednocześnie, ale również zmieniać te fragmenty wedle upodobań i potrzeb.

Aby zamknąć podział po skończonej pracy na dwóch fragmentach dokumentu, należy wejść w zakładkę Widok i wybrać opcję „Usuń podział”.

jednocześnie

Zobacz również:

Jak dodać pole tekstowe do obrazka?
Jak zastosować efekty tekstowe w dokumencie?
Jak wypełnić rysunek / autokształt tłem?
Jak wstawić stronę tytułową?
Jak zmieniać kolejność sąsiadujących akapitów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady