Jak pracować na dwóch dokumentach w ramach jednego ekranu?

Program Word stworzony jest opracowywania rozmaitych dokumentów tekstowych, które nieraz trzeba ze sobą porównywać.

Niewygodne jest porównywanie przy ciągłych zmianach ekranu, dlatego najlepiej jest skorzystać z automatycznych funkcji programu, pozwalających po prostu na otworzenie dwóch równych okien zawierających dwa dokumenty na jednym ekranie.

Rozwiązanie:

 

Aby móc pracować na dwóch dokumentach, należy je otworzyć, wejść w jednym z nich w zakładkę Widok i  wybrać tam opcję „Rozmieść wszystko”. Wówczas otwarte okna zostaną rozmieszczone poziomo, jedno pod drugim, i będą zajmować taką samą ilość ekranu.

rozmieść

W przypadku, gdy tworzymy nowy dokument, należy wejść do starego, z zakładki Widokwybrać „Nowe okno”. Spowoduje to otworzenie nowego dokumentu.

wyswietl-obok

Następnie należy wybrać opcję „Wyświetl obok siebie”.

wyswietl-obok

Pojawi się nowe okno dialogowe, w którym musimy wybrać dokument, z którym chcemy porównać ten, na którym pracujemy. Po zaakceptowaniu wyboru oba okna zostaną wyświetlone obok siebie.

wyswietl-obok

Zobacz również:

Jak zarządzać grupami obiektów?
Korespondencja seryjna – jak przygotować dane?
Jak wstawić duży nawias?
Jak wydrukować adres na kopercie?
Jak posortować tekst w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady