Jak przejrzeć zmiany naniesione przez konkretnego recenzenta?

W programie Word dostępny jest tryb recenzji, który pozwala na nanoszenie zmian na dokumencie oraz dopisywanie komentarzy. Jest to tryb o tyle istotny, że jeśli udostępnimy zmiany innym użytkownikom, mogą się oni do nich odnieść oraz je zaobserwować. Przydaje się to zwłaszcza w pracy redakcyjnej nad tekstem.

Czasem redakcją i korektą tekstu zajmuje się kilka osób. Możliwe jest śledzenie zmian naniesionych przez wszystkich recenzentów bądź tylko przez jednego.

Rozwiązanie:

Aby prześledzić zmiany wprowadzone przez konkretnego recenzenta, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie rozwinąć menu „Pokaż adiustację”.

recenzent

Następnie z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Recenzenci”. Tutaj otworzy się kolejna warstwa menu, gdzie będzie można odznaczyć recenzentów, których pracę chcemy przejrzeć.

recenzent

Domyślnie ustawiona jest opcja śledzenia zmian wszystkich recenzentów , czyli wszystkich zmian naniesionych w dokumencie.

Zobacz również:

Jak zmienić domyślne ustawienia czcionek?
Jak zmienić kolor strony?
Jak usunąć wypunktowanie lub numerację tekstu?
Jak dodać numerację tekstu?
Jak wstawić wcięcie tekstu wewnątrz tabeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady