Jak przenieść wykres w Excelu?

Problem:
Jak przenieść wykres w Excelu?
 
Jeśli utworzyliśmy wykres, a następnie postanowiliśmy zmienić jego położenie, można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy, doskonale znany wszystkim, to kopiowanie. Drugi, mniej popularny, to przenoszenie.
 
Rozwiązanie:
Aby skopiować wykres zaznaczamy go (klikając w obrębie wykresu). Wybieramy, z menu podręcznego myszy, opcję Kopiuj. Otwieramy docelowy skoroszyt lub arkusz. Wklejamy w wybrane miejsce.
 
Przenoszenie jest możliwe jedynie w obrębie Skoroszytu. Klikamy w obszarze wykresu, aby uzyskać dostęp do kart kontekstowych Narzędzia wykresów. Przechodzimy na kartę Projektowanie. W sekcji Lokalizacja klikamy formant Przenieś.
Pojawia się okno dialogowe Przenoszenie wykresu.
 
Mamy tu do wyboru dwie opcje:
  • Nowy arkusz – gdzie wpiszemy nazwę dla nowego arkusza w danym skoroszycie.
  • Obiekt w – wstawi wykres, jako obiekt w jednym z istniejących arkusz.
 
My wybierzemy to pierwsze rozwiązanie – utworzenie specjalnego arkusza dla wykresu sprawi, że będzie on lepiej wyeksponowany. Wykres jest wówczas jedynym elementem tego arkusza.
 

Zobacz również:

Jak usunąć filtr z tabeli?
Jak wydrukować wszystkie kolumny na jednej stronie?
Jak rozdzielić zawartość jednej kómórki do kilku komórek?
Jak obliczyć datę zakończenia spłaty kredytu?
Jak ustawić autozapisywanie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady