Jak przygotować mini-notatki w Wordzie?

Mini-notatki kojarzą się głównie ze ściągawkami szkolnymi czy w trakcie egzaminów na studiach. Tymczasem jednak mogą być one przydatne również podczas rozmaitych wystąpień, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i mogą być przyklejone czy ukryte na każdym przedmiocie.

Rozwiązanie:

 

Aby przygotować mini-notatki w Wordzie, należy na początku stworzyć zwykły tekst, który chcemy w mini-notatkach zachować. Gdy tekst jest już stworzony, przechodzimy do opcji drukowania, wchodząc w menu „Plik” i wybierając opcję „Drukuj”.

mini-notatki

Następnie w menu „Ustawienia” zjeżdżamy na sam dół, gdzie znajduje się domyślnie ustawiona opcja „1 strona na arkusz”. Poprzez kliknięcie otwieramy rozwijane menu i wybieramy którąś z opcji, które pozwolą na umieszczenie kilku stron na drukowanym arkuszu, czyli na jednej kartce. W przypadku opcji „16 stron na arkusz” musimy pamiętać o bardzo małej czcionce, którą zostaną wydrukowane notatki.

mini-notatki

Po wyborze drukujemy zawartość dokumentu. Wszystkie mini-notatki można dowolnie wyciąć i skleić w ramach potrzeb.

Zobacz również:

Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?
Poznawanie wyniku obliczenia bez zmiany wyglądu działania
Jak wstawić inicjał w dokumencie?
Oznaczanie wpisów indeksu
Jak tworzyć dokumenty z odsyłaniem w treści?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady