Jak przygotować prezentację?

Tworzenie prezentacji w programie PowerPoint zajmuje nieco czasu i wymaga konkretnych, podejmowanych krok po kroku działań. Aby prezentacja dobrze się prezentowała, należy przede wszystkim zadbać o jej formę wizualną oraz sposób przedstawiania treści.

Rozwiązanie:

Na początek należy się zastanowić, czy nie przyda nam się konkretny układ prezentacji. Aby przejrzeć szablony, należy wejść w menu „Narzędzia główne” i rozwinąć opcję „Układ”. Jeśli nasza prezentacja ma się opierać przede wszystkim na zdjęciach, znajda się układy, które będą podkreślać tę kwestię (1); jeśli ma to być głównie treść, również uda się ją wyeksponować, wykorzystując gotowe rozwiązanie (2).

prezentacja

Kolejną kwestią po wybraniu odpowiedniego układu jest wybór szablonu, czyli motywu wizualnego. Aby tego dokonać, wchodzimy w menu „Projektowanie”, a tam rozwijamy opcję przejrzenia wszystkich dostępnych motywów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nie mamy pomysłu na tło oraz wersję kolorystyczną, a zależy nam przede wszystkim na stworzeniu przejrzystej prezentacji w wybranych kolorach.

prezentacja

Następnie dodajmy taką liczbę slajdów, jakiej potrzebujemy w danej prezentacji – dobrze jest wykonać swoje taki plan ramowy, ponieważ pozwala na łatwiejsze prowadzenie dalszych prac. Aby tego dokonać, klikamy w bocznym podglądzie „Slajdy” klawiszem ENTER i dodajemy w ten sposób kolejne, puste slajdy (1) bądź w menu „Narzędzia główne” klikamy opcję „Nowy  slajd”, aż uzyskamy odpowiednią liczbę slajdów.

prezentacja

prezentacja

Na tak rozpoczętej prezentacji możemy dokonywać dalszych prac.

 

Zobacz również:

Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?
Jak stworzyć kalendarz adwentowy?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?
Jak zmienić styl zdjęcia w albumie fotograficznym?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady