Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Podczas tworzenia slajdów największym problemem jest równe ustawienie obiektów. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, kiedy zależy nam na tym, aby wszystkie obiekty w prezentacji były ułożone na slajdach podobnie. Istnieje prosty sposób, aby ułożyć równo obiekty na slajdach bez konieczności używania dużego nakładu wysiłku.

Rozwiązanie:

 

Aby równo ustawić obiekty na slajdzie, klikamy na slajd prawym przyciskiem myszy, po czym wybieramy opcję „Siatka i prowadnice”.

slajdy

Otworzy się nowe okno „Siatka i prowadnice”. Aby ustawiać obiekty niezależnie od siebie, ale w ramach tych samych miejsc na siatce, należy wybrać opcję „Przyciągaj obiekty do siatki” (1). Następnie należy wybrać odległości między prowadnicami siatki (2) oraz zaznaczyć opcję, aby linie siatki były wyświetlane w slajdach (3). Istnieje możliwość wyłączenia tej opcji np. podczas włączania pokazu slajdów czy udostępniania prezentacji dla szerszej publiczności.

slajdy

Takie siatki są włączane dla slajdów, pozwalając na ustawienie odpowiednich obiektów w wygodny sposób. Opcje te można dowolnie edytować.

Zobacz również:

Przeglądanie różnic i poprawek
Jak usunąć elementy zarejestrowanej prezentacji?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak ustawić efekty zdjęć w albumie fotograficznym?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady