Jak skopiować tekst do Worda bez formatowania?

Podczas kopiowania tekstu w różnych źródeł jednym z największych problemów jest kopiowanie go razem z formatowaniem. To sprawia, że w jednym dokumencie mamy tekst pisany kilkoma czcionkami, z różnymi pogrubieniami, znaczeniami, formatowaniem jako pole tekstowe. Da się temu jednak w bardzo prosty sposób zapobiec już podczas kopiowania.

Rozwiązanie:

Dla zobrazowania przykładu skopiujemy znany tekst „Lorem ipsum”, stosowany przy zapełnianiu treścią stron internetowych. Zaznaczamy nieduży fragment tekstu i kopiujemy go do schowka.

formatowanie

Następnie wchodzimy w dokument Word, klikamy na wolne pole prawym klawiszem myszy i klikamy na jeden z trzech przycisków widniejących na pojawiąjącym się pasku menu. Przycisk ten oznacza kopiowanie samego tekstu, bez zachowania pierwotnego dla źródła formatowania.

formatowanie

Zobacz również:

Czym są wpisy do indeksu i jak dodawać je do dokumentu?
Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?
Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?
Jak i po co sprawdzić statystykę wyrazów?
Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady