Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?

Prezentacja PowerPoint tworzona jest zazwyczaj w celu jej odtworzenia na żywo z komentarzem przed większą publicznością.

Często niestety czas na przedstawienie prezentacji jest ograniczony w konkretny sposób do danego odcinka czasowego. Ma to miejsce zwłaszcza, gdy chodzi o prezentację przedstawianą na szkoleniach, konferencjach czy podsumowaniach biznesowych, gdzie każdy z prelegentów otrzymuje swój okres czasowy.

Program PowerPoint umożliwia zmierzenie czasu, przez jaki prezentacja jest odtwarzana, również wraz z komentarzem.

Rozwiązanie:

 

Aby sprawdzić, ile trwa prezentacja, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów, a tam wybrać opcję „Próba tempa”.

próba-tempa

Po kliknięciu opcji ekran zmieni się na pierwszy slajd prezentacji, a my będziemy mogli przeprowadzić ją tak, jak planujemy. W lewym górnym rogu pojawi się okienko „Rejestrowanie” – rejestrację czasu pokazu slajdów można dowolnie zatrzymać, usunąć albo przerwać.

proba-tempa

Po zatrzymaniu rejestrowanie pojawi się okno komunikatu, informujący o tym, ile trwało rejestrowanie prezentacji. Dodatkowo, istnieje możliwość zapisania stworzonego w ten sposób chronometrażu, jeśli jest zdaniem użytkownika odpowiedniejszy niż ten ustawiony wcześniej. Aby zatwierdzić zmianę, należy wybrać przycisk „Tak”.

proba-tempa

Zobacz również:

Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?
Jak zapisać prezentację jako film?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady