Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?

Prezentacja PowerPoint tworzona jest zazwyczaj w celu jej odtworzenia na żywo z komentarzem przed większą publicznością.

Często niestety czas na przedstawienie prezentacji jest ograniczony w konkretny sposób do danego odcinka czasowego. Ma to miejsce zwłaszcza, gdy chodzi o prezentację przedstawianą na szkoleniach, konferencjach czy podsumowaniach biznesowych, gdzie każdy z prelegentów otrzymuje swój okres czasowy.

Program PowerPoint umożliwia zmierzenie czasu, przez jaki prezentacja jest odtwarzana, również wraz z komentarzem.

Rozwiązanie:

 

Aby sprawdzić, ile trwa prezentacja, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów, a tam wybrać opcję „Próba tempa”.

próba-tempa

Po kliknięciu opcji ekran zmieni się na pierwszy slajd prezentacji, a my będziemy mogli przeprowadzić ją tak, jak planujemy. W lewym górnym rogu pojawi się okienko „Rejestrowanie” – rejestrację czasu pokazu slajdów można dowolnie zatrzymać, usunąć albo przerwać.

proba-tempa

Po zatrzymaniu rejestrowanie pojawi się okno komunikatu, informujący o tym, ile trwało rejestrowanie prezentacji. Dodatkowo, istnieje możliwość zapisania stworzonego w ten sposób chronometrażu, jeśli jest zdaniem użytkownika odpowiedniejszy niż ten ustawiony wcześniej. Aby zatwierdzić zmianę, należy wybrać przycisk „Tak”.

proba-tempa

Zobacz również:

Jak sprawdzić zgodność pliku podczas zapisywania w starszej wersji?
Przeglądanie różnic i poprawek
Jak z tekstu stworzyć nowy slajd?
Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?
Dodawanie prezentacji do porównania

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady