Jak stworzyć kalendarz adwentowy?

Wszystkie dzieci uczęszczające na religię zazwyczaj wykonują ćwiczenia związane z kalendarzem adwentowym. Nauczyciele religii przekonują, aby nie oferować dzieciom kalendarzy posiadających czekoladki pod konkretnymi numerami dni, jako że może to być niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie kalendarza. Wówczas możemy szybko podarować dziecku odpowiedni kalendarz adwentowy.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć kalendarz adwentowy, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

kalendarz

Następnie należy po prawej stronie kliknąć w folder „Kalendarze”, a potem wybrać opcję „Inne kalendarze”.

kalendarz

W kolejnym oknie należy wśród oferowanych szablonów wybrać opcję „Kalendarz adwentowy”.

kalendarz

Nowy kalendarz adwentowy zostanie załadowany. W obecnej formie należy zapisać go na komputerze. Aby działał, należy wejść w zakładkę „Pokaz slajdówi wybrać opcję „Od początku”. W ten sposób dziecko może klikać numery odpowiedzialne za kolejne dni grudnia, a w zamian wyświetlać się będą rozmaite grafiki.

kalendarz

 

 

Zobacz również:

Jak edytować grafiki SmartArt?
Globalne odrzucanie i akceptowanie zmian
Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?
Jak recenzować prezentację za pomocą komentarzy?
Jak skopiować animację w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady