Jak stworzyć niestandardowy format liczb?

Program Excel pozwala nam nie tylko na korzystanie z rozmaitych formatów liczb, które dostępne są w programie do dyspozycji każdego użytkownika. Daje on również możliwość tworzenia własnych, niestandardowych formatów, z których potem można korzystać podczas edycji danego skoroszytu. Szczególnie przydaje się to w sytuacji, gdy arkusz używany jest do porządkowania informacji firmowych, zindywidualizowanych w sposób, którego nie obejmuje działanie programu.

Rozwiązanie:

Aby dodać niestandardowy format liczb albo innych wartości, należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” na wstążce menu, a następnie kliknąć w ikonę rozwijania okna dialogowego „Liczba”.

format

Pojawi się nowe okno „Formatowanie komórek”. W zakładce pierwszej „Liczby” należy wybrać ostatnią pozycję z listy wyboru, tj. „Niestandardowe”.

format

Następnie w polu „Typ” należy wprowadzić nową formułę, używając odpowiednich znaków kodowania, albo bazując na istniejących kodach i tylko je zmieniając według uznania. Następnie należy wybrać przycisk „OK”, aby zapisać format.

format

 

Zobacz również:

Jak importować dane z bazy programu Access?
Co zrobić, aby tytuły wierszy były zawsze na wierzchu?
Jak automatycznie wykonać numerowanie kolumn bądź wierszy?
Jak wyliczyć długość tekstu w Excelu?
Jak wstawić w komórce hiperłącze do drugiego arkusza skoroszytu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady