Jak stworzyć slajd z porównaniem?

Prezentacje PowerPoint nierzadko tworzone są w celu rozłożenia na elementy konkretnych zagadnień związanych z danym tematem. Nieraz potrzebujemy stworzyć porównanie, np. w formie tabeli, rysunku – tak, aby mieściło się ono w jednym slajdzie. Zamiast jednak tworzyć ten slajd od podstaw, możemy wybrać szybszą drogę do celu.

Rozwiązanie:

Aby stworzyć porównanie na slajdzie, należy wejść w menu „Narzędzia główne” i wybrać opcję „Układ”.

porównanie

Pojawi się rozwijane menu, z którego należy wybrać układ „Porównanie”.

porównanie

Dany układ zostanie wprowadzony na aktualnego slajdu. Mamy tutaj kilka pól, które warto omówić. Główne pole jest to pole tytułu slajdu (1). Następnie mamy dwa takie same pola, które służą za podtytuły dotyczące np. stanu porównania, daty porównania albo porównywanych materiałów (2). Potem znajdują się znów dwa takie same pola (3), w których można umieścić tekst (4), tabelę (5), wykres (6), grafikę SmartArt (7), obraz (8), ClipArt (9) bądź plik wideo (10).

porównanie

Ta metoda tworzenia slajdów z porównaniem jest o wiele szybsza i pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu.

Zobacz również:

Jak wstawić gotowy układ slajdu?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?
Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?
Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?
Jak dodać automatyczną datę slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady