Jak stworzyć spis telefonów w firmie?

Każda firma czy organizacja potrzebuje jednego miejsca, w którym będzie zbierała dane swoich pracowników. Jest to niezbędne choćby do szybkiego kontaktu w jakichkolwiek sprawach związanych z obowiązkami zawodowymi czy kwestiami kadrowymi. Program Excel udostępnia możliwość szybkiego utworzenia podobnego spisu bez większych wysiłków.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć spis telefonów w firmie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

spis

Następnie w dziale szablonów należy wybrać przycisk „Książki”, potem „Książki adresowe”.

spis

Na końcu otworzą się dwa szablony tworzenia spisu telefonów dla organizacji czy firmy. Należy wybrać jeden z nich. Zostanie on otwarty w nowym oknie.

spis

W powstałym spisie mamy kilka gotowych kolumn, które pozwalają wiersz po wierszu i komórka po komórce wpisywać dane dotyczące pracowników. W górnym prawym rogu znajduje się miejsce, w którym można wpisać datę ostatniej aktualizacji spisu. Co więcej, taki spis można również wydrukować czy udostępnić innym pracownikom.

spis

Aby edytować nazwę spisu, należy kliknąć na komórkę B2 (1), a następnie w polu formuły (2) wpisać nową nazwę i zatwierdzić klawiszem „Enter”. Następnie należy pamiętać o zapisaniu pliku na komputerze.

spis

Zobacz również:

Jak zmienić liczby na datę?
Jak zsumować dane z kilku arkuszy?
Jakie jednostki można konwertować w Excelu?
Jak włączyć pasek formuły?
Jak zaokrąglić liczbę w Excelu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady