Jak stworzyć zaproszenia na ślub w Wordzie?

Większość użytkowników programu Word stara się używać go w formie dokumentu do tworzenia treści tekstowych. Niewiele osób wie, że system oferuje również możliwość wykonywania konkretnych form tekstowo-graficznych na podstawie gotowych szablonów.

Jedną z możliwości jest stworzenie zaproszeń na ślub, na co decyduje się obecnie rosnąca liczba par, ze względu na wysokie koszty wykonywania zaproszeń profesjonalnych. Po edycji odpowiedniego szablonu istnieje możliwość stworzenia zaproszenia w ciekawej, zindywidualizowanej formie.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć własne zaproszenie na ślub, należy otworzyć dokument Word, a następnie wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

zaproszenia

Otworzy się kolejne okno, w którym pokażą się szablony dostępne dla użytkowników programu. Z menu należy wybrać opcję „Zaproszenia”.

zaproszenia

Następnie z kolejnego okna należy wybrać opcję „Ślub”. Otworzy się kolejny poziom menu, w którym do wyboru będą trzy rodzaje zaproszeń. Pierwszy szablon (1) pokazuje zaproszenia stworzone na połowie kartki A4, czyli dwa zaproszenia na jednej kartce. Drugi szablon (2) pozwala na stworzenie dwóch zaproszeń na jednej kartce A4, przy orientacji pionowej. Trzeci szablon (3) pozwala na stworzenie sześciu zaproszeń na kartce A4 w orientacji poziomej.

zaproszenia

Każdy z szablonów można dowolnie edytować.

Zobacz również:

Jak włączyć linie siatki?
Jak włączyć numerowanie wierszy?
Jak usunąć dane osobiste z informacji dokumentu?
Jak zapisać dokument w formacie .pdf?
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady