Jak szybko powiększyć slajd?

Podczas tworzenia prezentacji niejednokrotnie potrzebujemy dużego zbliżenia danego slajdu. Przydaje się to w sytuacjach, gdy mamy za zadanie dokładnie wykończenie prezentacji albo zależy nam na określonych szczegółach, które mogą być zrobione niedokładnie bez powiększenia slajdu. Istnieje kilka sposobów na powiększenie slajdu.

Rozwiązanie:

 

Pierwszy sposób to skorzystanie z paska powiększenia, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Pozwala on poprzez przesunięcie suwaka na dość dokładne wybranie stopnia powiększenia slajdu.

powiększenie

Innym sposobem jest połączenie skrótu klawiszowego z ruchami myszki. Ten sposób działa jedynie wówczas, gdy myszka komputerowa posiada pokrętło między klawiszami, albo gdy posiadamy możliwość imitowania ruchów pokrętła za pomocą touch pada w laptopie. Aby szybko powiększyć slajd, należy przytrzymać klawisz CTRL, a jednocześnie kręcić pokrętłem myszy. Jest to sposób szybszy, ale mniej dokładny.

Zobacz również:

Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Jak uruchomić program w prezentacji?
Jak zmienić orientację slajdów?
Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady