Jak szybko powiększyć slajd?

Podczas tworzenia prezentacji niejednokrotnie potrzebujemy dużego zbliżenia danego slajdu. Przydaje się to w sytuacjach, gdy mamy za zadanie dokładnie wykończenie prezentacji albo zależy nam na określonych szczegółach, które mogą być zrobione niedokładnie bez powiększenia slajdu. Istnieje kilka sposobów na powiększenie slajdu.

Rozwiązanie:

 

Pierwszy sposób to skorzystanie z paska powiększenia, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Pozwala on poprzez przesunięcie suwaka na dość dokładne wybranie stopnia powiększenia slajdu.

powiększenie

Innym sposobem jest połączenie skrótu klawiszowego z ruchami myszki. Ten sposób działa jedynie wówczas, gdy myszka komputerowa posiada pokrętło między klawiszami, albo gdy posiadamy możliwość imitowania ruchów pokrętła za pomocą touch pada w laptopie. Aby szybko powiększyć slajd, należy przytrzymać klawisz CTRL, a jednocześnie kręcić pokrętłem myszy. Jest to sposób szybszy, ale mniej dokładny.

Zobacz również:

Jak edytować osie wykresu?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak recenzować prezentację za pomocą komentarzy?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady