Jak szybko wykonać comiesięczne zestawienie dat?

Program Excel często wykorzystywany jest przy tworzeniu rozmaitych zestawień, również tych, na których podstawie wylicza się wydatki czy rozlicza pracowników z wykonywanych obowiązków oraz przepracowanych godzin.

Istnieje możliwość szybkiego ustawienia odpowiedniego formatu dat, np. comiesięcznego dla podsumowania przepracowanych godzin czy wydatków z danego miesiąca oraz wpływów na konto. Można to zrobić szybko, bez konieczności wpisywania dat po kolei.

Rozwiązanie:

 

Aby szybko wykonać comiesięczne zestawienie dat, należy wpisać datę początkową w formacie: rrrr-mm-dd, a więc np. 2014-04-01. Należy zaznaczyć komórkę, w której rogu pojawi się mały kwadracik.

zestawienie

Klikając na kwadracik oraz przesuwając go w kolumnie czy wierszach w dół, należy zaznaczyć odpowiedni, interesujący nas przedział komórek. Następnie należy kliknąć w menu, które pojawi się w dolnym prawym rogu, i wybrać z niego opcję „Wypełnij miesiącami”.

zestawienie

W zaznaczonym obszarze wpisane zostaną daty comiesięczne dla pierwszej wprowadzonej daty, w tym przypadku wyznaczające 1 dzień każdego kolejnego miesiąca aż do końca zaznaczenia.

zestawienie

Zobacz również:

Jak policzyć ilość komórek o tej samej wartości?
Jak zmienić kierunek tekstu w komórkach?
Jak zmienić domyślną liczbę otwieranych arkuszy?
Jak zmienić styl wykresu?
Jak wydrukować cały arkusz na jednej stronie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady