Jak szybko zamienić Enter na spację?

Jeśli tworzymy rozmaite dokumenty albo kopiujemy je z internetu bez formatowania, może zdarzyć się, że linijki oddzielone są enterem, tworząc kolejne akapity, zamiast znajdować się po prostu po spacji. Czasami w ten sposób urywane są całe zdania. Zamiast przesuwać je ręcznie, możemy wykonać proste działanie, które pozwoli nam na usunięcie akapitów z całego dokumentu i zamiany ich na spację – albo wykonanie tego działa jedynie w wybranych fragmentach.

Rozwiązanie:

Aby zamienić wszystkie entery na spację, należy przede wszystkim wejść w menu „Narzędzia główne” i wybrać opcję „Zamień”.

zamien

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe, w którym klikamy opcję „Więcej”.

zamien

Okno rozszerzy się, a my dostaniemy do dyspozycji konkretne opcje. Najpierw klikamy w pole przy opcji „Znajdź” albo „Zamień na”, a następnie zjeżdżamy na dół i wybieramy przycisk „Specjalne”.

zamien

Otworzy się rozwijana lista znaków. Do pola „Znajdź” dobieramy „Znak akapitu” (1), zaś do opcji „Zamień na” – pozycję „Spacja nierozdzielająca” (2), czyli miękka.

zamien

Gdy wybierzemy obie te opcje, mamy dwa wyjścia. Pierwsze to wybieranie po kolei linijek wraz z ich przeglądaniem i decydowanie, czy będziemy chcieli je zamienić. W takim wypadku klikamy najpierw „Znajdź następny” (1), a potem „Zamień” (2). Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy zamienić wszystkie entery na spacje, wybieramy opcję „Zamień wszystko” (3), która dokona zmian w całym dokumencie.

zamien

Zobacz również:

Jak stworzyć listę rozwijaną w Wordzie?
Jak zmienić odstęp między wierszami?
Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?
Jak narysować poziomą linię w tekście?
Edytowanie bloku adresu

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady