Jak tworzyć bloga przez Worda?

Obecnie, w dobie rozwiniętej komunikacji internetowej, wiele osób zakłada blogi, na których pisze o swoich zainteresowaniach czy przedstawia swoje poglądy. Istnieją również blogi firmowe, które prowadzone są przez przedsiębiorstwa w celu przybliżenia ich działalności klientom czy osobom zainteresowanym. Obecnie program Word umożliwia pisanie bloga z dodatkowymi funkcjami. Warto wiedzieć, jak to robić, a także, jakie są zalety takiego rozwiązania?

Rozwiązanie:

Program Word służy przede wszystkim pisaniu rozmaitych dokumentów tekstowych, w których mogą występować elementy graficzne i inne. Pisanie bloga przez Word ma kilka podstawowych zalet.

Przede wszystkim, zyskujemy stały dostęp do treści – w przypadku prowadzenia bloga zmuszeni bylibyśmy wykonywać kopie zapasowe, podczas gdy, dzięki zapisywaniu w programie Word, wszystkie tworzone notki są w jednym miejscu.

Dodatkową zaletą jest możliwość sprawdzania pisowni wpisu. Jest to szczególnie istotne dla osób korzystających z samodzielnych albo obcojęzycznych platform blogowych, przez które trudno jest po prostu sprawdzić pisownię w rodzimym języku.

Tworzenie bloga przez Word wymaga nie większego wysiłku niż zwykłe tworzenie takiego samego miejsca.

Zobacz również:

Jak wydrukować dokument bez komentarzy, nie usuwając ich?
Jak dodać tekst obok grafiki?
Jak zmienić kolor tła tabeli?
Jak wstawić zrzut ekranu do dokumentu?
Jak użyć Tezaurusa?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady