Jak umieścić wykres z Excela w dokumencie Word?

Problem:
Jak umieścić wykres z Excela w dokumencie Word?
 
Jeśli chcemy umieścić w dokumencie wykres, który mamy gotowy w Excelu nie trzeba go tworzyć od nowa w Wordzie. Najprostszym sposobem do osiągnięcia tego celu jest Kopiowanie. Dodatkowo opcja ta pozwala nam zachować wszystkie możliwości edycji wykresu – takie jak zmiana stylu, zmiana układu wykresu czy aktualizacja danych. Po skopiowaniu danego wykresu można także Odświeżać dane – w ten sposób zmiany dokonane w oryginalnym pliku (w Excelu) będą nanoszone na naszym wykresie w Wordzie.

Rozwiązanie:
Pokażemy krok po kroku jak skopiować wykres z pliku Excela dane.xlsx do dokumentu Word wykres.doc.
 
Na początek otwieramy oba pliki.
 
W pliku dane.xlsx przechodzimy na zakładkę zawierającą wykres. Klikamy myszą w obszarze wykresu, tak aby go zaznaczyć. Naciskamy klawisze Ctrl + C na klawiaturze (można także wybrać Kopiuj z menu podręcznego dostępnego po naciśnięciu prawego przycisku myszy). Przechodzimy do pliku wykres.docx.
Ustawiamy kursor w miejscu gdzie ma się znajdować wykres. Naciskamy klawisze Ctrl + V (inaczej Wklejanie) na klawiaturze (można też skorzystać z menu podręcznego myszy – opcja Wklej).
 
W tym momencie w pliku wykres.docx pojawił się wykres dokładnie w takiej samej postaci jak ten w pliku dane.xlsx.
 
Jeśli klikniemy myszą na obszarze obiektu zauważamy pojawienie się karty kontekstowej Narzędzia wykresów.
 
Zawiera ona 3 karty: Projektowanie, Układ i Formatowanie.
Paski są prawie identyczne jak te w Excelu, a więc szczegółowych informacji jak formatować wykres szukajcie w poradach dotyczących wykresów w programie Excel.
 
Omówię tu jedynie dwa narzędzia takie jak Odśwież dane i Edytuj dane dostępne na karcie Projektowanie w sekcji Dane, szczególnie przydatne w Wordzie.
 
  • Formant Odśwież dane łączy się z plikiem źródłowym Excela i uaktualnia dane na wykresie. Tego przycisku nalezy użyć jeśli dokonamy jakiejś zmiany w oryginalnym wykresie (w Excelu).
  • Formant Edytuj dane daje możliwość zmieniania oryginalnego wykresu – a więc otwiera plik dane.xlsx.

Zobacz również:

Jak i po co sprawdzić statystykę wyrazów?
Korespondencja seryjna – jak przygotować dane?
Jak formatować obiekty WordArt?
Jak dodać do dokumentu symbole płci?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady