Jak ustawić autozapisywanie?

Problem:

Jak ustawiać autozapisywanie?

Jeśli pracujesz na co dzień z ważnymi danymi i zdarzyło Ci się je stracić, bo nie zapisałeś pliku, a Twój komputer się zawiesił – ta porada jest dla Ciebie. Autozapisywanie to jedna z opcji programu Excel, która czuwa nad tym, aby co jakiś czas robić kopię danych potrzebną do odzyskania pliku po awarii systemu lub programu. W tej poradzie pokażemy jak ustawiać autozapisywanie na 2 minuty – takżeby ograniczyć ilość „niezapisanych” danych.

Rozwiązanie:

Opcje dotyczące ustawień programu znajdują się oddzielnie – nie wśród kart na poziomym pasku narzędzi.

Aby je odnaleźć należy po kolei:

Kliknąć symbol Office w lewym górnym rogu okna:

Wyświetli się lista opcji. W prawym dolnym rogu klikamy przycisk z nazwą Opcje programu Excel:

Otworzy się okno dialogowe Opcje programu Excel.

Z listy opcji po lewej stronie wybieramy – czwartą od góry – czyli Zapis.

Przechodzimy do pierwszej grupy opcji – Zapisywanie skoroszytów, a następnie zaznaczamy pole wyboru Zapisz informacje Autoodzyskiwania. W polu edycji obok ustawiamy pożądany czas – w naszym przykładzie będzie to – 2 minuty. Zatwierdzamy dokonane zmiany przyciskając OK na dole okna.

Od tej pory nasza praca będzie zapisywana co 2 minuty. 

W tym miejscu można również zmienić domyślną ścieżkę plików programu Excelokreślić kolory, które będą używane przy otwieraniu za pomocą starszych wersji programu, itp.


Zobacz również:

Jak zmienić ilość zer po przecinku?
Jak policzyć korelacje między danymi?
Jak wstawić obrazek Clipart?
Jak pokazać więcej linii siatki na wykresie?
Jak obliczyć rzeczywistą stopę procentową?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady