Jak ustawić gotowe efekty przejścia slajdu?

Program PowerPoint, jako program do tworzenia prezentacji, posiada szereg wygodnych funkcji, pomagających w stworzeniu prezentacji od podstaw aż do profesjonalnego efektu końcowego.

W ramach funkcji programu dostępne są między innymi zautomatyzowane, gotowe przejścia slajdów. Pozwalają one na przełączanie slajdów między sobą podczas odtwarzania prezentacji.

Wybór spośród gotowych funkcji przejścia slajdu jest prosty, zaś ogólną prezencję można dopasować do każdej prezentacji dzięki szerokiej puli efektów.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić gotowe przejście między slajdami, należy wejść w zakładkę „Przejścia”, a następnie kliknąć przycisk (2), który rozwinie wszystkie dostępne, gotowe przejścia slajdów.

efekty-przejscia-slajdu

Z rozwiniętego menu należy wybrać przejście, które nas interesuje, a następnie jednokrotnie na nie kliknąć (1). Zostanie ono wybrane i jednocześnie zaprezentowane na konkretnym slajdzie, do którego jest przypisane. Aby zobaczyć, jak prezentują się inne przejścia, należy kliknąć na nie (2). Wybrane przejście można w każdej chwili zmienić.

efekty-przejscia-slajdu

Zobacz również:

Jak ustawić kierunek tekstu w slajdach?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?
Jak wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady