Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?

Jeśli praca w programie Word ma być potem wydrukowana oraz przeznaczona do bindowania, należy odpowiednio ją przygotować pod kątem właściwych marginesów. Choć zwykle marginesy są z góry narzucone do tekstów przeznaczonych do bindowania, to jednak warto poznać jeden trik, który znacznie ułatwi bindowanie oraz sprawi, że nie zostanie one wykonane zbyt blisko tekstu.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić marginesy do bindowania, należy wejść w zakładkę „Układ strony”, wybrać menu rozwijane „Marginesy”, a tam opcję „Marginesy niestandardowe”.

marginesy

Tam w polu można wpisać własne wartości marginesów (1). Z rozwijanej listy (2) należy wybrać opcję „Marginesy lustrzane”. Następnie należy zwrócić uwagę, aby w kolejnej rozwijanej liście (3) była wybrana opcja „Cały dokument”. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „OK” (4).

marginesy

Marginesy lustrzane to idealne marginesy do dokumentów, które mają być potem bindowane. Dzięki lustrzanemu odbiciu w miejscu złączenia kartek, a więc bindowania, jest większa przestrzeń marginesu, co zapobiega bindowaniu zbyt blisko tekstu.

 

 

Zobacz również:

Jak zmienić konkretne słowa w dokumencie na inne?
Jak zapisać własny szablon dokumentu?
Jak zmienić orientację strony (pionowa, pozioma)?
Jak dodać do dokumentu menu dewelopera?
Jak wydrukować adres na kopercie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady