Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?

Program PowerPoint, jak wszystkie programu pakietu Microsoft Office, przystosowany jest do używania nie tylko po polsku, ale również w licznych, innych jezykach.

W zależności od wersji programu, możliwa będzie konieczność zainstalowania dodatku językowego dla danego języka, bądź łączącego w sobie wszystkie języki.

W ramach preferencji językowych da się zmienić nie tylko język wyświetlania, ale również język edycji czy sprawdzania pisowni – na domyślny.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić opcje preferencji językowych, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie wybrać rozwijane menu „Język”, a tam opcję Preferencje językowe…”.

preferencje-jezykowe

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym będą możliwe zmiany w konkretnych preferencjach. Warto pamiętać, że nie trzeba zmieniać ich wszystkich – można jedynie niektóre. Dwie pierwsze opcje – „Wybieranie języków edycji” oraz „Wybieranie języków wyświetlania i pomocy”, pozwalają na zaznaczenie konkretnego języka, a potem wybranie opcji „Ustaw jako domyślny”, znajdującej się kolejno obok oraz pod oknami wyboru. Opcja „Wybieranie języka etykietek ekranowych” pozwala wybrać odpowiedni język z rozwijanego menu.

preferencje-jezykowe

Dobrze wiedzieć, że zmiana opcji w programie PowerPoint zmieni również te same opcje w innych programach tego pakietu. Aby zmiany zostały wprowadzone, po zatwierdzeniu ich przyciskiem „OK”, należy wyłączyć wszystkie programy pakietu i włączyć je ponownie.

Zobacz również:

Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak szybko powiększyć slajd?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady