Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?

Program PowerPoint, jak wszystkie programu pakietu Microsoft Office, przystosowany jest do używania nie tylko po polsku, ale również w licznych, innych jezykach.

W zależności od wersji programu, możliwa będzie konieczność zainstalowania dodatku językowego dla danego języka, bądź łączącego w sobie wszystkie języki.

W ramach preferencji językowych da się zmienić nie tylko język wyświetlania, ale również język edycji czy sprawdzania pisowni – na domyślny.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić opcje preferencji językowych, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie wybrać rozwijane menu „Język”, a tam opcję Preferencje językowe…”.

preferencje-jezykowe

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym będą możliwe zmiany w konkretnych preferencjach. Warto pamiętać, że nie trzeba zmieniać ich wszystkich – można jedynie niektóre. Dwie pierwsze opcje – „Wybieranie języków edycji” oraz „Wybieranie języków wyświetlania i pomocy”, pozwalają na zaznaczenie konkretnego języka, a potem wybranie opcji „Ustaw jako domyślny”, znajdującej się kolejno obok oraz pod oknami wyboru. Opcja „Wybieranie języka etykietek ekranowych” pozwala wybrać odpowiedni język z rozwijanego menu.

preferencje-jezykowe

Dobrze wiedzieć, że zmiana opcji w programie PowerPoint zmieni również te same opcje w innych programach tego pakietu. Aby zmiany zostały wprowadzone, po zatwierdzeniu ich przyciskiem „OK”, należy wyłączyć wszystkie programy pakietu i włączyć je ponownie.

Zobacz również:

Jak dodać zrzut ekranu do slajdu?
Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak edytować motyw tła slajdu?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Jak dodać animację w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady