Jak ustawić przejście slajdu po określonym czasie?

Program PowerPoint umożliwia swoim użytkownikom nie tylko stworzenie merytorycznej prezentacji, ale również przygotowanie jej do odtworzenia przed gronem odbiorców.

Zazwyczaj prezentacje są tworzone w ten sposób, aby to, co pokazuje się na ekranie, było zbieżne z tym, co akurat mówi prowadzący. Taka forma prezentowania spotykana jest na spotkaniach zawodowych, w szkołach czy podczas konferencji i wykładów.

Program PowerPoint pozwala na ustawienie konkretnego czasu, po jakim następuje przejście jednego slajdu w drugi. Jest to użyteczna funkcja w sytuacji, gdy prezentacja jest tłem do wykładu, zaś prowadzący ma określony zakres czasu na przedstawienie materiału. Prezentacja jasno pokazuje, kiedy należy zacząć kolejny temat.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić przejście slajdu autoamtycznie po określonym czasie, należy wejść w zakładkę Wstawianie i zbiór opcji Chronometraż.

chronometraż

Następnie należy zaznaczyć w menu „Przełącz slajd” okienko „Po:” (1). Istotne jest, aby nie było jednocześnie zaznaczone okno „Przy kliknięciu myszą”. W opcji „Po” (1) należy ustawić interesujący nas czas, po którym slajd zostanie przełączony. Po wpisaniu wartości zmiana zostanie zastosowana do jednego, wybranego wcześniej slajdu. Aby czas był identyczny dla wszystkich slajdów, należy kliknąć opcję „Zastosuj do wszystkich” (2).

przejście-slajdu-po-czasi

Zobacz również:

Jak uzyskać szybkie podpowiedzi w tłumaczeniu?
Jak edytować osie wykresu?
Jak usunąć tło ze zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak sprawić, aby slajd się nie wyświetlał w trakcie prezentacji bez usuwania go?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady