Jak usunąć tło ze zdjęcia w albumie fotograficznym?

W programie PowerPoint funkcja tworzenia albumów fotograficznych w ramach prezentacji jest bardzo rozbudowana.

Doskonale pozwala na nie tylko stworzenie prezentacji w formie albumu ze zdjęciami, ale również przystosowanie zdjęć do oczekiwań twórcy czy odbiorców.

Jedną z funkcji dostępnych w ramach formatowania albumu fotograficznego jest usuwanie tła ze zdjęć. Można to zrobić w prosty sposób za pomocą dostępnych narzędzi.

Rozwiązanie:

 

Aby usunąć tło ze zdjęcia w albumie fotograficznym, należy kliknąć na zdjęcie, które chce się edytować, a następnie wybrać w „Narzędziach obrazów”, zakładce „Formatowanie” opcję „Usuń tło”.

usuwanie-tla

Po wybraniu opcji wyświetli się kolejny pasek menu, gdzie można uszczegółowić proces usuwania tła, łącznie z wyborem pola, które ma zostać usunięte. Można tutaj również zaakceptować bądź odrzucić zmiany.

usuwanie-tla

Poniżej to samo zdjęcie po usunięciu tła (po lewej) i z tłem (po prawej).

usuwanie-tla

Zobacz również:

Jak dodać teksturę jako tło slajdu?
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?
Jak dodać automatyczną datę slajdu?
Jak zarejestrować prezentację z narracją?
Jak przygotować prezentację?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady