Jak utworzyć album fotograficzny?

Program PowerPoint stworzony został w celu budowania prezentacji przeznaczonych do różnych celów, w tym również celów rozrywkowych.

W programie do slajdów można dodawać fotografie, jednak jeśli prezentacja ma się składać przede wszystkim z przedstawionych zdjęć, łatwiej będzie utworzyć ją w ramach albumu fotograficznego.

Album fotograficzny jest wygodną formą dodawania do prezentacji zdjęć, jak również ich opisów, a także edytowania wszystkich obiektów.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać album fotograficzny, należy wejść w zakładkę Wstawianie, kliknąć na menu „Album fotograficzny” i wybrać opcję „Nowy album fotograficzny”.

album-fotograficzny

Otworzy się nowe okno dialogowe „Album fotograficzny”. W menu „Zawartość albumu” należy wybrać obrazy do wstawienia (1). Następnie można obejrzeć podgląd wszystkich obrazów w albumie (2), a także zmienić „Opcje obrazu” (3). W menu „Układ albumu” (4) da się wybrać układ obrazów, który pojawi się na małym podglądzie (5) po kliknięciu na niego. Aby zatwierdzić zmiany, należy kliknąć „Utwórz”.

album-fotograficzny

Nowy album fotograficzny otworzy się jako nowy plik prezentacji PowerPoint.

Zobacz również:

Czym różnią się rozdzielczości prezentacji?
Jak stworzyć slajd z porównaniem?
Jak ustawiać hasła w pakiecie Office?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Jak edytować wykres w prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady