Jak włączyć numerowanie slajdów?

W programie PowerPoint tworzone są prezentacje do różnych celów – niektóre odtwarzane jedynie na komputerach, inne natomiast również przekazywane do druku.

Zwłaszcza w tej drugiej sytuacji istotne wydają się pola zawierające numerowanie slajdów. Dzięki numerom umieszczonym na każdym slajdzie łatwiej jest je uporządkować po wydrukowaniu.

Umieszczenie numerowania slajdów jest możliwe na wszystkich slajdach, na tylko jednym bądź bez slajdu tytułowego.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić numerowanie do slajdów, należy wejść w zakładkę Wstawianie i następnie wybrać w niej opcję „Nagłówek i stopka.

numerowanie-slajdow

Otworzy się nowe okno dialogowe „Nagłówek i stopka, gdzie zaznaczyć należy opcję „Numer slajdu” (1) przez zaznaczenie okienka. Jeśli numery mają być widoczne na wszystkich slajdach prócz tytułowe, przed wyborem opcji „Zastosuj do wszystkich” należy zaznaczyć okienko „Nie pokazuj na slajdzie tytułowym” (2). Aby numerowanie zostało dodane tylko do jednego slajdu, należy kliknąć „Zastosuj” (3). W przypadku, gdy numery mają pojawić się we wszystkich slajdach, należy zatwierdzić wybór opcją „Zastosuj do wszystkich” (4) .Numery slajdów zostaną dodane w ich dolnym prawym rogu, co jest zaznaczone na „Podglądzie” (5).

numerowanie-slajdow

 

 

Zobacz również:

Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?
Jak przygotować prezentację?
Jak odszukać synonimy do słów w prezentacji?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?
Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady