Jak włączyć widok strony w arkuszu?

Program Excel dostosowany jest od potrzeb osób, które tworzą zestawienia – czy to finansowe, czy o innym charakterze.

W programie da się bez przeszkód tworzyć rozbudowane arkusze kalkulacyjne, również z wykorzystaniem podstawowych funkcji programu ułatwiających wykonywanie niektórych zabiegów, np. robienia obliczeń.

Jeśli jednak arkusz ma być następnie wydrukowany, należy mieć na uwadze, że tabela może nie być ujęta w całości na jednej stronie wydruku. W przypadku takich planów najlepiej jest pracować na arkuszu przystosowanym do widoku strony.

Rozwiązanie:

 

Aby włączyć widok strony, należy wejść w zakładkę Widok i z opcji „Widoki skoroszytu” wybrać jedną z dwóch możliwości. Opcja „Układ strony” (1) wyświetla arkusz nie jako całość, a jako osobne strony, przygotowane już do wydruku. Pozwala również na dodanie dodatkowych elementów, na przykład nagłówków czy stopek. Opcja „Podgląd podziału stron” (2) pokazuje jedynie zapisany, tzn. wypełniony obszar, podzielony od razu na konkretne strony.

widok-strony

Zobacz również:

Jak zmienić układ klawiatury dla pakietu Office w Windows 7?
Jak zmieniać powiększenie arkusza?
Jak zmienić etykiety osi poziomej?
Jak wydrukować cały skoroszyt?
Jak zmienić kierunek tekstu w komórkach?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady