Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?

Program PowerPoint jest wszechstronnym narzędziem pozwalającym na tworzenie ciekawych prezentacji, wykorzystywanych do różnych celów.

Program oferuje wiele gotowych rozwiązań z zakresu dodawanych do slajdów obiektów. Część z nich pochodzi z wbudowanej biblioteki programu i może być dodana bez dodatkowych, skomplikowanych czynności.

Jednymi z obiektów, które można wstawić bezpośrednio z programu, są Kształty. W ramach tej grupy obiektów znajdują się różne kształty geometryczne, strzałki czy chmurki, przydatne przy wizualnym tworzeniu slajdów. Wszystkie kształty można bez problemu edytować.

Kształty służą zazwyczaj tworzeniu wielopoziomowego obrazu slajdu; można wstawiać w nie pole tekstowe, więc stanowią dobre tło do zamieszczenia dodatkowych informacji, objaśnień czy odniesień.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić do slajdu gotowe kształty, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać rozwijane menu „Kształty”.

wstawianie-ksztaltow

Po kliknięciu na nie, rozwinie się cała lista kształtów, które można dodać do slajdu. Aby wybrać odpowiedni kształt do wstawienia, należy jednokrotnie kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy.

wstawianie-ksztaltow1

Po wybraniu kształtu możliwe będzie narysowanie go w dowolnym miejscu slajdu. Kształt może przybrać dowolną wielkość, odpowiednią dla naszych potrzeb. Poniżej kilka wersji tego samego kształtu, narysowanego w slajdzie.

wstawianie-ksztaltow

Zobacz również:

Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Jak rozciągnąć slajd do rozmiaru papieru podczas wydruku?
Jak włączyć pokaz slajdów?
Jak przygotować podstawowy pokaz slajdów?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady