Jak wstawić informację o cytacie?

Program Word to najpopularniejszy program do edycji tekstu, który wykorzystywany jest przy tworzeniu rozmaitych dokumentów, w tym również prac dyplomowych. Należy przy tym zauważyć, że w programie tworzyć można rozmaite typy dokumentów, których akurat potrzebujemy.

Niekiedy jednak nie zamieszczamy cytatu jako czyichś słów, a jedynie informacje o nim. Wówczas możemy zrobić to na piechotę, albo w sposób automatyczny, dzięki czemu cytowane miejsca zostaną zawarte również w bibliografii. Z pewnością oszczędzi nam to pracy.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić cytat, należy kliknąć w miejsce, gdzie ma być zawarta informacja o nim, wejść w zakładkę „Odwołania”, a następnie wybrać opcję „Wstaw cytat”.

informacje o cytacie

Następnie z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Dodaj nowe źródło”.

informacje o cytacie

Otworzy się cała karta, którą należy uzupełnić. Można tam wpisać autora cytatu, nazwę dzieła, z którego cytat pochodzi, rok jego wydania i inne informacje bibliograficzne. Po wpisaniu informacji należy kliknąć „OK”. Należy pamiętać przy tym, aby zapisywać najpierw imię, a potem nazwisko autora – drugi człon w tym polu będzie bowiem cytowany.

informacje o cytacie

Po zatwierdzeniu danych pojawi się informacja o ich dodaniu w formie dla wybranego przykładu: (Kartezjusz, 1637).

Przy kolejnym odwołaniu do tego samego źródła, wystarczy wejść w zakładkę „Odwołania”, rozwinąć menu przy opcji „Wstaw cytat”, a następnie wybrać gotowe źródło.

informacje o cytacie

 

 

Zobacz również:

Jak wydrukować więcej niż jedną kopię?
Jak wydrukować dokument po recenzji?
Jak udostępnić dokument tylko do odczytu?
Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?
Jak dodać tekst obok grafiki?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady