Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?

Program PowerPoint został stworzony głównie do tworzenia prezentacji różnego rodzaju – od takich służących celom naukowym, aż do tych, które są konstruowane głównie dla rozrywki.

Niekiedy prezentacja wymaga dodania obrazka, który nie będzie stworzony specjalnie z myślą o niej, ale będzie odwoływał się do ogólnej jej tematyki.

Podobnie jak Word, PowerPoint posiada również dostęp do galerii obiektów clipart. Obiekty te można wstawiać do prezencji jako dodatki.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić obiekt clipart do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać z menu opcję „Obiekt clipart.

wstawianie-clipart

Następnie otworzy się boczne okno dialogowe. W polu „Wyszukaj:” (1) wpisz hasło, według którego chcesz znaleźć obiekt clipart, a następnie naciśnij przycisk „Przejdź”. Pokażą się wyniki wyszukiwarka, spośród których wybierz ten obiekt clipart, jaki jest najbardziej odpowiedni, a następnie kliknij na niego (2). Zostanie on dodany do slajdu.

wstawianie-clipart

Zobacz również:

Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Dodawanie animacji
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady