Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia nie tylko standardowych prezentacji, ale również takich rozbudowanych oraz zaawansowanych pod kątem technicznym.

Jednocześnie, jako jeden z programów pakietów Microsoft Office, program PowerPoint umożliwia dodawanie do prezentacji obiektów należących do innych programów z pakietu, np. arkuszy kalkulacyjnych Excel.

Takie dodawanie obiektów miewa zastosowanie w przypadku, gdy prezentacja jest rozbudowana i posiada wiele istotnych elementów, jakich nie da się zawrzeć w ramach opcji dostępnych tylko w PowerPoint.

Rozwiązanie:

Aby wstawić obiekt innego programu do prezentacji, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie kliknąć przycisk „Obiekt”.

wstawianie-obiektu-programu

Następnie wyświetli się okno dialogowe Wstawianie obiektu”, w którym należy wybrać odpowiednie opcje. Aby dodać nowy obiekt, należy zaznaczyć opcję „Utwórz nowy” (1), następnie wybrać z listy „Typ obiektu” (2) odpowiedni program, który chcemy dodać do prezentacji i zatwierdzić przyciskiem „OK” (3).

wstawianie-obiektu-programu

Jeżeli chcemy dodać istniejący plik, należy zaznaczyć opcję „Utwórz z pliku” (1), następnie w menu „Przeglądaj” (2) wybrać i zatwierdzić odpowiedni plik i zaakceptować zmiany przyciskiem „OK” (3).

wstawianie-obiektu-programu

Zaznaczenie opcji „Wyświetl jako ikonę” spowoduje, że w slajdzie nie zostanie wklejony np. kawałek arkusza Excel, a jedynie ikonka odwołująca do tego arkusza.

wstawianie-obiektu-programu

Zobacz również:

Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady