Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?

PowerPoint jest rozbudowanym programem służącym do tworzenia rozmaitych prezentacji, mających najróżniejsze wykorzystanie, ograniczone jedynie wyobraźnią twórcy.

Czasami w prezentacji niezbędne jest wstawienie niestandardowych kształtów, które w trakcie przygotowania edycji będą najpewniej poddawane dodatkowej edycji. Nie każdy z obiektów można zrobić w innym programie, a ich edytowanie może sprawiać wiele dodatkowych, niepotrzebnych kłopotów.

Program PowerPoint posiada własną galerię edytowalnych, inteligentnych obiektów graficznych, które można wstawiać dowolnie do prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać do slajdu obiekt SmarArt, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać opcję SmartArt.

smart-art

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe „Wybieranie grafiki SmartArt. Po lewej stronie należy wybrać grupę obiektów (1), która nas interesuje. W polu „Lista” znajdują się obiekty z danej grupy – po zaznaczeniu obiektu (2) na polu po prawej pojawi się jego podgląd i opis (3). Aby zatwierdzić wybór, należy kliknąć „OK” (4).

smart-art

Zobacz również:

Jak usunąć nieużywane języki?
Jak szybko powiększyć slajd?
Jak podzielić slajdy na sekcje?
Jak z tekstu stworzyć nowy slajd?
Formatowanie efektów wizualnych

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady