Jak wydrukować adres na kopercie?

Problem:
Jak wydrukować adres na kopercie?

Aby wydrukować adres na kopercie w odpowiednim miejscu i odpowiedniej wielkości, musimy zmienić rozmiar strony. Większość pisanych przez nas dokumentów nie wymaga tej operacji, gdyż ustawiony domyślnie rozmiar A4 jest dość powszechnie stosowany. Jednak w tym wypadku najlepiej ustawić rozmiar zgodny z wielkością posiadanej przez nas koperty.

Rozwiązanie:

Ustawienia dotyczące rozmiaru strony znajdziemy na karcie Układ strony. W sekcji Ustawienia strony odnajdujemy formant Rozmiar. Z listy opcji wybieramy rozmiar odpowiedni do naszych potrzeb.
Oprócz nazwy formatu np. Koperta#9 mamy podane wymiary w centymetrach: 9,84cm x 22,54cm, co pomoże nam wybrać odpowiednią opcję. Klikamy na wybrany format.

Wówczas karta, widoczna na ekranie, dostosowuje swój kształt i rozmiar do rzeczywistego papieru.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę na Orientację strony – najlepiej od razu ustawić Orientację zgodną z ułożeniem papieru w drukarce.

Wybieramy inny formant z sekcji Ustawienia strony – Orientacja.

My dla ułatwienia wybieramy Orientację poziomą – dzięki temu nie musimy zmieniać kierunku tekstu.

Teraz wystarczy już tylko uzupełnić dane na kopercie:

i można drukować!

Zobacz również:

Jak sprawdzić pisownię dokumentu w obcym języku?
Jak zmienić orientację strony (pionowa, pozioma)?
Jak dodać do dokumentu symbole płci?
Jak usunąć tabelę lub jej zawartość?
Jak wstawić pustą stronę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady